Marta Nowik

"Nowe życie Kariny"

Wśród książek można znaleźć nie tylko piękne historie, lecz także nowe życie…

Karina wychowywała się w domu dziecka, marząc o przyszłości innej niż ta, która bywa udziałem wielu jej rówieśników. Na szczęście los okazuje się dla dziewczyny łaskawy i daje jej szansę na spełnienie dziecięcych pragnień. Praca w księgarni pozwala jej na to, by do wszystkich tych historii, które ją otaczają, dopisać własną – niepowtarzalną i pełną nadziei…

Ta wzruszająca opowieść, powstała z potrzeby serca i wciąż żywych wspomnień autorki. Marta Nowik doświadczenia, które zdobyła, pracując jako opiekunka w domu dziecka, wplotła w przejmującą historię dziewczyny pragnącej za wszelką cenę wyrwać się z traumy dzieciństwa spędzonego w “bidulu”. 

Pamiętnik Kariny, pełen autentycznych emocji i poruszających refleksji, to wyjątkowe świadectwo młodej kobiety, która z bolesnych doświadczeń przeszłości potrafiła uczynić swoją siłę i dzięki niej rozpocząć nowe życie.

Nowe życie Kariny — okładka

Opis

Powieść jest napisana w formie pamiętnika. Główna bohaterka, Karina, opowiada o swoim życiu. Dzieciństwo spędza w domu dziecka. Doświadcza pierwszej młodzieńczej miłości. Jednak relacja zostaje przerwana przez niekorzystny splot różnych okoliczności. W wieku siedemnastu lat Karina zostaje umieszczona w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Kilka lat później główna bohaterka zaczyna wszystko od nowa. Próbuje zapomnieć o swojej przeszłości i o kimś, kogo kiedyś kochała. Układa sobie życie z kimś innym. Realizuje się zawodowo. Pozornie wszystko jest dobrze się układa aż do pewnej imprezy. Na imprezie urodzinowej koleżanki spotyka Bartka, swoją dawną miłość. Przeżywa szok. Wracają dawne uczucia i tłumione przez lata wspomnienia. Bohaterka nie potrafi poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Chce wyjechać, aby uciec od przeszłości i trudnych wyborów.

Czy można oszukać własne serce? Czy każdy wybór musi być trudny i bolesny? Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą i jej dawną miłością?

Pełna rozterek bohaterka pokazuje, że życie jest tak naprawdę wielkim labiryntem nieraz bardzo skomplikowanych spraw i uczuć. „Nowe życie Kariny” to słodko-gorzka opowieść o miłości, poświęceniu, popełnianych błędach, próbie uporania się z trudną przeszłością. Skłania do refleksji, uczy pokory, pokazuje, że nie warto powierzchownie oceniać wyborów drugiego człowieka.

©2024Marta Nowik. Realizacja: artdot.pl, Domy drewniane, TP